Termo ponožky na zimu

 zimě hrají velkou důležitost pro Vaše pohodlí a komfort správně zvolené ponožky a samozřejmě i boty. Zima jde totiž od nohou. Uf, přebíráme velkou zodpovědnost, abychom vyrobili ponožky, ve kterých v zimních chladných dnech neprochladnete a budete mít nohy v suchu, teple a pohodlí.

Chce to termo materiál

Chce to Vlákno, které má dobré termoizolační vlastnosti. Pro výrobu termo ponožek používáme Merino vlnu, kterou není třeba dlouze představovat. Příze utkaná ze speciálního druhu ovcí, které žijí v extrémně chladném počasí. Stejné vlastnosti přebírají i ponožky upleteny z Merino vlny. Výborné termoregulační vlastnosti mají i ThermoCool a bambus.

Materiál Merino Vlna RichterMateriál thermoCoolMateriál bambusová viskóza

 

 

Teplo Vám bude ve froté ponožkách

Úplet ponožek zde hraje velkou roli, nejlepší je vsadit na froté ponožky, které jsou tvořeny z jednotlivých froté oček (na rubové straně ponožky). Jejich správný tvar, výška, plnost a měkkost je zárukou komfortní chůze. Do chladného počasí je nejlepší hrubý froté úplet, který zajistí lepší tepelnou izolaci a komfort při nošení.

IMG_1486slkad6IMG_1487

Nohy v suchu a teple

Tak tohle spolu velmi souvisí. Správné termo ponožky jsou kombinovány z přírodních savých materiálů a syntetických materiálů, které jsou nesavé a odpuzují vlhko. Představte si, že ponožka pouze nasaje pot, ale neodpaří ho ven. Vlhkost je nositelem chladu a nebude trvat dlouho a Vaše nohy prochladnou a bude Vám zima. To Však nenastane, pokud je přírodní materiál kombinován se syntetickými materiály (např. Polypropylen Siltex, Thermo Cool aj.)

Pocit pohodlí

Noha musí být správně prokrvená, a proto je třeba, aby Vás ponožka nikde neškrtila.  Ponožky s volným širokým froté lemem jsou sázkou na jistotu. Správné prokrvení je totiž důležité i pro to, aby noha neztrácela svou přirozenou tělesnou teplotu.

No a co shrnování ponožek

Znáte to? Jestli Vás často trápí, že Vám v botě „cestuje ponožka“ je to tím, že není dost elastická. Dobré je zvolit ponožky, které v sobě mají elastický materiál (např. Elastan). Velkou výhodou je také elastický pruh v nártu a použití elastické příze v chodidle.

Prodloužený lem s jemným žebrováním

Termo ponožky na zimu

Nabídka termo ponožek vhodných na zimu, které jsou upleteny tak, aby zajistili maximální tepelný komfort a pohodlí. Kompletní nabídku našich termo ponožek, které jsou vhodné i pro celoroční využití naleznete v kategorii Funkční termo ponožky

Supertherm společnásitothermsupertherm podkolenky společnáhanuš vlna