Český výrobce ponožek KUKS

Jsme rodinná firma, která již přes 30 let vyrábí české ponožky se stříbrem. Naše práce nás baví, protože Váš zájem a spokojenost je motorem, proč to chceme dělat i nadále a stále pracovat na tom, aby naše ponožky byly oblíbené.

"Ponožky KUKS pleteme pro všechny,
kdo věří v českou kvalitní výrobu."


Neopustili jsme zásadu, že české výroba má odrážet kvalitu a poctivost. Používáme pouze kvalitní materiály a dodržujeme správný technologický postup pletení, aby ponožky dobře seděly na noze a dlouho sloužily.

Naší výrobnu navštívila i Česká televize. Pojďte i vy nahlédnout do našeho procesu výroby ponožek a zjistit, jak se u nás pletou ponožky. 

  "Dobře víme, že díky Vám zákazníkům, 
kteří u nás nakupujete a vracíte se k nám,
jsme tu a můžeme pokračovat v české tradici pletení ponožek 
a úspěšně vzdorovat levnému dovozu.
Děkujeme vám." 


Ke kvalitě a funkčnosti pomocí stříbra

Specializujeme se na výrobu s použitím kvalitní příze Prolen Siltex, která obsahuje ionty stříbra. Stříbro obsažené v ponožkách působí antibakteriálně, zabraňuje zápachu nohou a omezuje nadměrné pocení nohou. Prolen Siltex je vlákno, které umí dobře odvést pot od pokožky a je rychleschnoucí.

Přízi Siltex kombinujeme s jinými materiály jako je Coolmax, Thermo Cool, Merino vlna, bambus a samozřejmě i Bavlna. Kombinací vznikají ponožky, které jsou určeny pro různé účely, pro které je nakupujete.

Výrobu soustředíme také na zdravotní ponožky, kde se zaměřujeme především na technologii úpletu lemu. Cílem je, aby ponožky dobře seděly na noze a přitom neškrtily v lýtku. Vhodné jsou ponožky i pro osoby se zdravotními problémy jako je diabetes. 

Vše započalo v 90-tých letech

V devadesátých letech nebylo snadné sehnat ponožky, natož ponožky, které by byly speciálně pleteny tak, aby vyhovovaly individuálním potřebám. Věděli jsme, že to musíme zkusit. 

Začátky nebyly snadné, naučit se nastavit stroj a uplést správný tvar, velikost a ponožku bez jakýchkoliv vad se zdálo ze začátku nemožné, ale zkušený z nebe nepadají. Vše jsme se naučili, vypilovali a započali výrobu kvalitních ponožek v Kuksu.

O ponožky byl velký zájem a tak jsem tomuto řemeslu propadli celá rodina a už přes 30 let vyrábíme ponožky v KUKSU.

x