Mýtus o 100% bavlněných ponožkách

Návrh bez názvu (3)Kvalitní ponožky, ve kterých se nepotí noha, dlouho vydrží a dobře drží na noze. To očekává téměř každý zákazník, který žádá kvalitní ponožky. 

Jak je to se 100% bavlněnými ponožkami? Nečekejte od nich zázraky. Bavlna je materiál, který má své přednosti, ale i nedostatky. 

Aby se noha nepotila v ponožce, je velmi důležité, z jakých materiálů je vyrobená. Právě materiál určuje, jak ponožka dokáže odvádět vlhkost a jak drží na noze.

Samotná bavlna je prodyšná a má velmi dobrou schopnost absorpce vlhkosti a proto je velmi důležitým materiálem při výrobě ponožek.

Bavlna neumí odvést vlhkost od pokožky ven

Tím zůstává noha uzavřena ve vlhkém prostředí, ve kterém se začnou množit bakterie a tím vzniká nepříjemný zápach a plísně.

Jelikož bavlna velmi pomalu schne a udržuje vlhkost ve vláknu, je třeba podpořit odvod potu od pokožky. Právě proto jsou bavlněné ponožky kombinovány s materiálem Prolen Siltex. Tyto materiály jsou rychleschnoucí a velmi dobře odvádí pot od pokožky.  Příměs polypropylenu zajistí správný odvod vlhkosti a poskytne chodidlu optimální klima. Ionty stříbra též zabrání vzniku bakterií, plísní a eliminují nepříjemné pachy.

Bavlna dále postrádá elasticitu

100% bavlněné ponožky se tedy rychle vytahají a nemají tvarovou stálost, tím dochází ke špatnému držení na nohách a po čase se začne ponožka shrnovat v botě. Aby ponožka správně držela na noze je používán Elastan, který je velmi pružný a zajistí tvarovou stálost ponožky a její správné držení na noze.

Netvrdíme, že ponožky z bavlny jsou špatné a nekvalitní, jen věříme, že je bavlněným ponožkám třeba trochu pomoc podílem jiných materiálů, aby dosáhly požadovaných vlastností.

Zajistěte nohám správné klima a pocit sucha tím, že budete nakupovat bavlněné ponožky v kombinaci s rychleschnoucím materiálem, který umí vlhkost odvést ven a nezapomeňte ani na to, že díky elastanu ponožka drží na noze a neshrnuje se.