Merino ponožky se stříbrem

4 položek celkem

Merino ponožky se stříbrem nabízejí hned několik neocenitelných vlastností. Největší předností ovčí vlny je její termoregulační vlastnost. Udrží tedy optimální teplotu pokožky a současně dokáže odvádět jakoukoliv přebytečnou vlhkost od pokožky. Ovčí vlna je vhodná pro alergiky, je zcela antibakteriální a nenasává žádné pachy. 

Ponožky MERINO Lukáš jsou vhodné i pro osoby s poruchou krevního oběhu a osoby trpící syndromem oteklé nohy. Tyto ponožky mají zdravotní lem a jsou velmi pružné. 

Používáme velmi kvalitní vlnu Merino Richter by Südwolle, která je utkaná ze speciálního druhu australských ovcí, které jsou zvyklé žít v extrémních teplotních výkyvech. Proto má merino vlna nedocenitelnou termoregulační vlastnost.

Jak pečovat o vlnu Merino

Ponožky Merino perte na 30-40 stupňů. Perte vždy bez aviváže, aby jste „nezalepili“ strukturu dutých vláken, což by vedlo ke znehodnocení termoizolačních vlastností. Používejte vždy prací prostředek určený přímo na vlněné materiály. Dobré je ponožky také prát na ruby.

Výhodou ponožek Merino je, že není třeba je tak často prát, díky samočisticímu efektu a schopnosti nenasávat žádné pachy stačí ponožky pouze vyvětrat přes noc.