Kvalita ponožek z bambusu

Návrh bez názvu (2)Oblečení z bambusu je stále víc oblíbené. Bambusové vlákno je vlastně celulózové vlákno, které se získává a vyrábí z přírodního bambusu. Své příznivce si získalo vlákno především svou jemností, kdy máte pocit, že jste nohy navlékly do jemné a velmi hladké ponožky.

Nemůžeme zapomenout na vlastnosti bambusového vlákna, jako antibakteriální vlastnosti, díky kterým je bambus užitečný pro osoby, kterým se více potí nohy a mají problém s mykózou a plísněmi.

Absorpce potu bambusových ponožek je vyšší než absorpce u běžných bavlněných ponožek. Tím v kombinaci s antibakteriálními vlastnostmi vlákna eliminujete zápach nohou, který vzniká především přemnožením bakterií, které vytvářejí právě onen nepříjemný zápach nohou. Bambusové vlákno se také stalo velmi oblíbeným materiálem, pro osoby s citlivou pokožkou, protože nezpůsobuje žádné alergické reakce.

Pohodlí na úkor kvality

Bambusové ponožky jsou vychvalované díky velmi jemnému a příjemnému materiálu. Tato vlastnost je ovšem vykoupena pevností ponožek a odolností proti oděru. Bambusové ponožky mají kratší životnost než bavlněné ponožky. Proto je bambus kombinován s materiálem Prolen Siltex (stříbro), který je odolnější a pevnější a tím zabrání rychlému opotřebení ponožky.

Jak pečovat o bambusové ponožky?

Při praní bambusového oblečení je třeba dbát na zásady, které mají zachovat vlastnosti bambusového vlákna. Praní ponožek se doporučuje max na 40°C a bez aviváže, aby nebyla narušena antibakteriální vlastnost bambusu.  

A jak je to s ekologií?

Bambus roste velmi rychle, ale hlavní výhodou je, že obsahuje látku zvanou „bamboo Kun“. Právě tato látka chrání rostlinu před bakteriemi a plísněmi. Díky této látce nejsou zapotřebí pro její pěstování žádné pesticidy.

Kotníkové bambusové ponožkybamb společnáLukáš bambus společná

U nás pleteme kvalitní bambusové ponožky. V nabídce naleznete ponožky s volným lemem, vhodné na sport či na běžné nošení aj. Vyzkoušejte bambusové ponožky v kombinaci se stříbrem a sami posuďte, zda je to materiál, který si oblíbíte nebo naopak zavrhnete.

Vaše rodinná pletárna Wolkových