Jak na zápach nohou?

Chodidlo je část těla, která má největší počet potních žláz. Noha vyprodukuje denně až půl litru potu. Bakterie, které žijí na našem těle, se začnou živit potem a následně produkují plyny, neboli onen nepříjemný zápach nohou, který připomíná zápach plísňového sýra.  

„Obléknout se do neprodyšných ponožek a bot je jako vytvořit továrnu na zápach“.Když tohle vše víme co dál?

Teď si představte, co se stane, když se obujete do neprodyšných ponožek a bot. Neprodyšný materiál neodvádí pot od pokožky a bakterie mají pré. Začnou se množit a produkovat zápach a to už v začátku dne.

„Obléknout se do neprodyšných ponožek a bot je jako vytvořit továrnu na zápach“. (1)

Nesmíme dát bakteriím šanci. Onen pot z nohou musí od pokožky ven. Pokud máte doma v šuplíku nekvalitní ponožky z umělého vlákna, udělejte si teď malou přestávku a všech se zbavte, protože jinak nepříjemný zápach nohou nikdy neodstraníte. Hotovo? :-)

Jak je to tedy s těmi ponožkami?

Na rovinu, levné čínské ponožky NE! Umělá vlákna NE! Nemá smysl koupit kvalitní kožené boty, pokud nohu uzavřete v ponožce z umělého vlákna. Kvalitní příze, ze kterých se pletou ponožky, jsou spolu různě kombinovány, aby dosáhli potřebných vlastností.

Ponožky se stříbrem z materiálu Prolen Siltex. Ionty stříbra zabraňují vzniku bakterií, které vytvářejí nepříjemný zápach. Stříbro zůstává permanentně v textilii i po několikanásobném vyprání. Materiál je prodyšný a napomáhá odvádět pot od pokožky.

Vlněné ponožky Merino jsou vyrobeny ze speciálního druhu ovcí, které žijí v extrémních podmínkách. Jejich nejlepší vlastností je, že nenasávají žádné pachy, jsou rychleschnoucí a tedy i při silném pocení je vlhkost rychle odvedena ven.

Přírodní bambusové vlákno, které předčilo bavlnu, absorbuje 4x rychleji vlhkost a efektivně ji odvede od pokožky ven a zároveň bambusové vlákno působí jako prevence proti množení bakterií.

Vhodné ponožky proti zápachu pro sportovce jsou z materiálu Thermo-Cool. Kombinace materiálu Cool Max, který zajišťuje rychlý odvod potu a vlhkosti na povrch materiálu a Thermo Lite, který poskytuje skvělé termoizolační vlastnosti. Rychleschnoucí materiál, který udrží Vaši nohu suchou a tím zabrání množení bakterií na pokožce.

„Obléknout se do neprodyšných ponožek a bot je jako vytvořit továrnu na zápach“. (2)

Rady a tipy jak se starat o nohy a boty

Parfémy a deodoranty pomůžou, ale je na chvíli a rozhodně neřeší příčinu, ale jen důsledek. Začněte se o své nohy starat se stejnou péči, jako třeba o zuby a každý den jim věnujte čas.

  • Důkladná hygiena nohu je základ.
  • Koupele nohou v octové vodě či hypermanganu eliminují bakterie na vaší pokožce a ničí plísně.
  • Vložte svázaný hadřík se sodou do boty. Soda absorbuje vlhkost a zápach z bot.
  • Suché nohy zasypte dětským zásypem.