Jak vybrat zdravotní ponožky?

Zdravotní ponožky LukášOtékají Vám nohy? Máte citlivou ponožku? Extrémně se Vám potí noha? Trpíte cukrovkou? Poradíme Vám, jaké si vybrat ty správné zdravotní ponožky.
 
Zdravotní ponožky jsou oblíbeným produktem pro ty, co mají rádi volné ponožky, které neškrtí. Ponožky mají volný široký lem bez gumy. Lem je upleten tak, aby nepůsobil tlak na lýtko a tím neškrtil nohu.  Ale zdravotní ponožky nejsou jen ponožky s volným lemem, ale kombinace speciálních přízí a úpletu dává ponožkám mnohem více užitečných vlastností, které osobám se zdravotními problémy pomáhají překonat potíže způsobené zdravotním problémem.

Základní vlastnosti zdravotních ponožek

  • Vzory úpletů zdravotních ponožekVolný zdravotní lem - dobře drží na nohách, nesklouzávají z nohy a neškrtí (gumička v lemu je nahrazena jemným sevřením elastických lamel)
  • Široký lem, který rovnoměrně rozkládá lokální tlak na větší plochu
  • Neškrtí nohu nad kotníkem ani v oblasti lýtka
  • Velmi dobře odvádí pot (Bavlna v kombinaci s Prolen Siltex, Vlna Merino, Bambus)
  • Antibakteriální úprava (Bambus, Prolen Siltex), která zabraňuje vzniku plísní, bakterií a hub
  • Antialergenní vlastnosti (ponožky s bambusovou viskózou či vlněné Merino nezpůsobují žádné alergické reakce)

Zdravotní ponožky pro diabetiky a pro osoby s problémy oběhového ústrojí

Ponožky pomáhají překonat obtíže spojené se syndromem diabetické nohy. Snížením veškerých lokálních tlaků na nohu diabetiků mají ponožky velký vliv na prevenci výskytu diabetických vředů. Pro diabetiky jsou ponožky velmi vhodné také díky své antibakteriální úpravě, která eliminuje vznik plísní, na které je diabetik velmi citlivý.

Doporučujeme nákup zdravotních ponožek s žebrováním nebo s podílem elastanu, díky kterému jsou ponožky roztažné a nezpůsobují tlak na nohu. Lem by měl být dostatečně široký a volný (bez gumy).

Zdravotní bavlněné ponožky LukášZdravotní teplé bavlněné ponožky RelaxZdravotní bambusové ponožky Lukáš

Zdravotní ponožky pro osoby s náročným zaměstnáním

Aby Vaše nohy v práci či na dlouhých cestách netrpěly, doporučujeme ponožky s volným lemem (bez gumy), které eliminují tvorbu otoků a nepříjemných zářezů způsobených pevnou gumou v lemu ponožky.

Pro osoby, které musí dlouhodobě stát na nohách doporučujeme zdravotní ponožky se zesíleným chodidlem. Froté chodidlo se zesílenou patou a špicí výborně tlumí nárazy v botě. Tyto ponožky oceníte především v terénu, při dlouhých procházkách apod.

Pro osoby v sedavém zaměstnání doporučujeme bambusové ponožky nebo vlněné ponožky Merino. Jejich výhodou je, že tyto ponožky výborně eliminují pocení nohou a zápach nohou z celodenního nošení bot, ve kterých se noha potí. Merino i bambus efektivně eliminují bakterie a tím zamezuje nepříjemnému zápachu. Vlna Merino dokonce nenasává žádné pachy.

Zdravotní merino ponožky HanušZdravotní kotníkové ponožky EmilZdravotní teplé bavlněné ponožky Relax

Zdravotní ponožky pro alergiky

Pro alergiky doporučujeme vybrat ponožky z bambusového vlákna nebo Merino vlny. Tyto příze nevyvolávají žádné alergické reakce, jsou tedy vhodné pro osoby s citlivou pokožkou.
Zdravotní bambusové ponožky LukášZdravotní merino ponožky HanušZdravotní merino ponožky Lukáš

Pokud Vás bude cokoliv zajímat, napište nám. Rádi Vám poradíme, jak vybrat správné zdravotní ponožky s ohledem přímo na Vaše problémy a potřeby. Kompletní nabídka zdravotních ponožek s volným lemem a antibakteriální úpravou.