Kvalitní ponožky na spaní

Nemůžete usnout, nebo se v noci často budíte? Na vině můžou být chladná chodidla. Ponožky na spaní vám zajistí klidný, spokojený a dlouhý spánek.

Ve spánku je důležité zajistit nohám stálou tělesnou teplotu, protože právě nohy ovlivňují teplotu celého těla a chlad od nohou vás může v noci probudit. Ovšem do postele není radno chodit v jakýchkoliv ponožkách. Na co si dát pozor při výběru ponožek na spaní?

kisspng-sleeping-bag-pregnant-woman-sleeping-bag-5a9d0c13864618.18788257152024168355Vybírejte vždy ponožky s volným nejlépe dostatečně širokým lemem bez gumičky. Jelikož v ponožkách budete strávit celou noc, nesmí vás tlačit. Nejlépe se budete cítit v ponožkách na spaní, které mají široký žebrovaný lem, někdy také nazýván jako zdravotní lem. Pokud spíte v ponožkách, které mají klasický lem, může dojít k sevření cév a vaše nohy budou špatně prokrvené.

Příjemný materiál a měkký úplet vám dodají pohodlí. Například bavlna s froté úpletem je velmi příjemná na noze a zahřeje. Pokud trpíte na chladné nohy, doporučujeme merino vlnu, která má mnohem vyšší termoregulační schopnosti.

Antibakteriální úprava ponožek je velkým bonusem pro jemnou a hydratovanou kůži na nohách. Pravidelné spaní v ponožkách zanechá vaši kůži na patách jemnou a hydratovanou. Jejich antibakteriální úprava zabrání množení bakterií, které způsobují nepříjemné plísně a mykózu na nohách.

TIP: Pokud máte již nohy popraskané, namažte si nohy hydratačním krémem, oblečete ponožky a brzy se můžete těšit na očekávaný výsledek hladkých a jemných nohou.

Jaké ponožky na spaní doporučujeme my? Podívejte se na naši nabídku.