Turistické ponožky pro letní sezónu

Turistika v náročném terénu v letním období, kdy teploty stoupají ke třicítce, vyžaduje speciální boty i ponožky. Je samozřejmostí, že chceme, abychom obuli pevné a vysoké boty, ve kterých budeme schopni bez problému zdolávat vysoké převýšení po cestách plných překvapení v podobě kamenů, kořenů či třeba potůčků. 

V létě se nám moc nechce do vysokých bot a vysokých ponožek, protože nejhorší na puchýře je vlhké prostředí v botě. Není tedy od věci se porozhlédnout po ponožkách a pohorkách, jejichž vlastností jsou především vysoká prodyšnost. Doporučení těch správných bot necháme na kolezích, my jsme pro Vás upletli takové ponožky, které Vám zajistí maximální komfort v letních dnech i ve vysokých botách

Co jsme chtěli, aby taková ponožka splňovala?

1. Byla upletena z materiálu, který v létě umí "ochladit"

funkce vlákna Thermo CoolPonožky pro letní dny pleteme z materiálu ThermoCool, který optimalizuje teplotu a chladí nohu. Má nejlepší schopnost odpařit vlhkost.

Další výhody vlákna ThermoCool

  • Odolnost proti oděru,
  • rychleschnoucí materiál,
  • po několika vypráních drží svůj tvar,
  • velmi dobré pro eliminaci plísní a zápachu nohou. 

2. Ponožka musí dobře držet na noze a neshrnovat se v botě

Široký froté lem se žebrováním, který svírá lýtko v celé své šířce a díky žebrování zamezí "škrcení nohy" a zajistí správné prokrvení. Aby nedocházelo k shrnování ponožky v oblasti chodidla, je v nártu a nad kotníkem vypleten fixační pruh. Ponožka tedy drží po celou dobu stabilně na noze, což zamezí oděrům a vzniku puchýřů třením ponožky o pokožku. 

3. Dostatečně odolná ponožka proti prodření

Zesílené chodidlo a 2x skaný materiál zaručí dlouhou životnost ponožky a také měkký pohodlný došlap. 

4. Maximálně prodyšná ponožka

Už výše jsme popsali, že ponožky pleteme z prodyšného materiálu, aby tento účinek byl co nejvyšší, v nártu je ponožka pletena speciální technologií odvětrávacích kanálku, aby se vlhkost mohla co nejlépe odpařovat. A tak vznikly ponožky, které vše výše uvedené splňují a my je doporučujeme pro náročnou letní turistiku.

Doporučujeme Funkční ponožky z ThermoCool SUPERTHERM

Prodloužený lem s jemným žebrováním

 

 Nabídku na veškeré turistické ponožky naleznete v kategorii outdoorové ponožky

Vaše rodinná pletárna Wolkových