Sportovní ponožky pro dynamický pohyb

Sportovní ponožky pro dynamický pohyb jsou vhodné tehdy, kdy sportovec dosahuje vysoké tepové frekvence, a tudíž se více potí, často mění směr pohybu a ponožka je vysoce namáhána. Při pletení sportovních ponožek pro dynamický pohyb jsme se zaměřili na klíčové vlastnosti.

  • Měkkost chodidla, kdy došlap musí být pohodlný a úplet by měl zajistit tepelný komfort. Nejlépe toho lze dosáhnout froté úpletem chodidla.
  • Vyšší prodyšnost nejen skrze použitý materiál, ale i technologii úpletu. Aktivní odvětrávací mřížka v nártu je velkým komfortním bonusem, pro tento typ ponožek. Zaprvé se snadněji odpařuje pot při náročné fyzické aktivitě a za druhé zlepšuje termoregulační vlastnosti.
  • Elastický lem včetně lýtkové částí v sobě nese vlastnost dokonalé fixace, ponožka se neshrnuje a podpoří krevní oběh.
  • Odolnost proti oděru, o kterou se postará zesílená pata a špice.

Při výrobě sportovních ponožek pro dynamický sport není radno tyto vlastnosti přehlížet. Sportovec to ihned pozná a jeho pocit ze sportu nebude umocněn pohodlím a zdravým chodidlem.

Uplést takovou ponožku je technologicky velmi náročný postup a vyžaduje letité zkušenosti. I my jsme takovou ponožku vyvíjeli velmi dlouho a testovali při různých fyzicky náročných sportech a na trh jsme uvedli ponožky SITO a KRASITO, které dokonale podpoří Váš sportovní výkon.

SITO KRASITO
Sportovní ponožky SITO pro dynamický pohyb Sportovní ponožky KRASITO pro dynamický pohyb
Vyšší provedení, pro lepší kompresi v oblasti lýtka Nízké nadkotníkové provedení *1)

*1) V případě, že Vám nevyhovují vysoké ponožky až do oblasti lýtka, doporučujeme nižší ponožky KRASITO, které jsou o málo vyšší než kotníkové ponožky, aby byla zachována dobrá fixace na noze.